Vyberte pílový pás podľa svojej pásovej píly (stroja). Ako na to?

Rezaný materiál, rozmery pílového pásu, ale aj spôsob rezania alebo typ stroja (pásovej píly)… Kritérií pre výber vhodného pásu je niekoľko, navyše každý hľadá trochu inak. Preto sa vám snažíme ísť naproti a čo najviac uľahčiť váš výber. Na našom e-shope môžete využiť tri rôzne spôsoby vyhľadávania – tým najnovším je vyhľadávanie pomocou typu pásovej píly. Je to rýchle, jednoduché a vo výsledku sa vám zobrazia pílové pásy určené priamo pre váš konkrétny stroj.

Vyberte pilový pás podle své pásové pily (stroje)
Vyberte pilový pás podle své pásové pily (stroje)

Na úvod pre prehľad – vybrať vhodný pílový pás môžete týmito spôsobmi:

  1. Hľadanie podľa značky alebo typu stroja (pásovej píly)
  2. Konfigurátor (hľadanie podľa zadaných rozmerov)
  3. Klasický katalog

Hľadanie podľa značky alebo typu pásovej píly

Ako to funguje? Do vyhľadávacieho okna stačí zadať značku alebo názov píly, prípadne dĺžku pásu a s pomocou našepkávača vyberiete svoj stroj. Vo výsledkoch sa vám ukáže ucelená preferovaná sada aj ďalšie jednotlivé odporúčané pásy. Vždy ide o pílové pásy, ktoré sa najviac osvedčili a ktoré máme vytipované pre vami zadaný konkrétny stroj. Vyskúšajte TU.

Vyberanie a rozhodovanie môžu uľahčiť okrem šikovného vyhľadávača aj ucelené sady – tieto súbory niekoľkých pílových pásov vám umožnia porovnávať, objavovať možnosti (aj limity) svojho stroja a postupne zisťovať, ktorý pás vám na tú či onú prácu vyhovuje najviac. Vďaka tomu bude prípadná ďalšia objednávka v budúcnosti ešte jednoduchšia. Ponúkame celkom tri typy sád. Či je pre danú pásovú pílu k dispozícii jedna sada, alebo naopak všetky tri, to záleží od typu konkrétneho stroja či rezaného materiálu.

 

Pásové píly na drevo – 3 rôzne sady pásov

  • STARTER. Túto sadu využijú predovšetkým začiatočníci, ale aj skúsenejší užívatelia, ktorí napríklad pracujú s novou pílou. Sada je vhodná na poriadne otestovanie pásov napríklad v kombinácii s rôznymi materiálmi. Ktorý vám sedí najviac? Univerzálny výber obsahujúci tri typy pásov umožní vyskúšať, čo všetko váš stroj dokáže.
  • STRAIGHTER. Táto sada je určená na rovné rezanie, hodí sa napríklad na rozrezávanie trámov na dosky. Preto ju ocenia profesionáli aj nadšení domáci majstri. Obsahuje tri širšie pásy (väčšia šírka zaisťuje stabilitu pásu a rovnosť rezu) s veľkými rozstupmi, aby zuby stíhali vynášať piliny.
  • SHAPER. Ide o špeciálnu sadu určenú skôr na vyrezávanie tvarov a rezanie oblúkov (rádiusov). Výber obsahuje tri užšie pásy, ktoré umožňujú vykrúžiť do materiálu aj najmenšie tvary alebo krivky.

Pásové píly na kov – 1 typ sady pásov

  • STARTER. Ideálne na vyskúšanie a na porovnanie – zistite, ktorý pás vášmu stroju vyhovuje a ktorý rozstup sa najlepšie hodí na ten či onen profil ocele. Ucelená sada troch typov pílových pásov je vhodným pomocníkom pre začiatočníkov, rovnako dobre ale môže poslúžiť aj skúsenejším používateľom.

🔎 Naša databáza zahŕňa široké spektrum pásových píl a desiatky rôznych značiek. S pomocou tohto vyhľadávača tak ľahko nájdete pás, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Stalo sa, že ste svoju pásovú pílu v zozname nenašli? Napíšte nám, radi ju do databázy doplníme.

🎁 A ako už možno viete, s každým pílovým pásom, ktorý si u nás objednáte, vám príde informačný štítok (poprípade aj samolepka) s QR kódom. Ten vám poslúži ako šikovný pomocník - nebudete musieť nič znova hľadať alebo zložito zadávať, pretože vďaka QR štítku budete mať presné parametre svojho pásu neustále po ruke (viac podrobností TU).

Pomohol vám tento článok?

Ohodnoťte a pomôžte nám zlepšovať náš obsah

Celkové hodnotenie 4.2
Hodnotenie
article-rationg-decoration
Komentáre

Máte otázku k tomuto článku?